TCA – peeling trójchlorooctowy

Jakie daje korzyści?

Spektakularnie rozjaśnia skórę, liftinguje, napina, odmładza, wyrównuje i wygładza zmarszczki, zwiększa gęstość skóry, poprawia elastyczność, wyrównuje koloryt.

Jak to się robi?

Kwas nakładany jest na skórę po uprzednim jej odtłuszczeniu. Na skutek interakcji z białkami naskórka dochodzi do jego bielenia. W trakcie zabiegu odczuwalne jest pieczenie, któremu można zapobiec poprzez chłodzenie skóry strumieniem zimnego powietrza lub znieczulenie jej kremem Emla. Zarówno pieczenie, jak i zbielenie, ustępują maksymalnie po kilkunastu minutach. Efektem zabiegu jest złuszczanie naskórka i jego  odnowa.

Jakie są wskazania do tego zabiegu?

Skóra zwiotczała, pozbawiona elastyczności, fotostarzenie, nadmierne rogowacenie, rozszerzone pory, zmiany barwnikowe skóry, blizny potrądzikowe, zaskórniki, zmarszczki, rozstępy.

Dla kogo?

Dla każdego z wyłączeniem osób z aktywną opryszczką, zmianami ropnymi skóry, skłonnością do bliznowców oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Czy tylko na twarzy?

Nie tylko. Z uwagi na osiągane korzyści, można stosować np. na brzuchu (poprawa kondycji skóry zwiotczałej i z rozstępami).

Wykonywać odrębnie czy łączyć z innymi zabiegami?

Można łączyć z mezoterapią igłową lub bezigłową.

Po zabiegu obowiązuje unikanie słońca przez 4-6 tygodni. Należy stosować krem nawilżający oraz z filtrem przeciwsłonecznym o wskaźniku co najmniej 30.